در ابتدای این جلسه مرادی نراقی مدیر عامل شرکت عمران امیر کبیر ضمن تبریک فرا رسیدن ایام ربیع الاول بر این نکته تاریخی تاکید کرد کسانی که سالها جزو منتظران ظهور پیامبر آخر الزمان بودند بعد از ظهور خاتم النبیین در مقابل او صف آرایی کردند لذا باید همواره دعا کنیم در زمان ظهور منجی عالم بشریت ما دچار چنین سرنوشتی نگردیم . ایشان در ادامه مهمترین رسالت شرکت عمران به عنوان زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی را شهرسازی مبتنی بر ایدولوژی ایرانی اسلامی ذکر کرد و یادآور شد سابقه شهرسازی ایرانی ها سابقه بسیار غنی و ارزشمندی است که در سخنان مقام عالی وزارت هم بر آن تاکید شده که ما باید از مسکن سازی عبور و به شهرسازی فکر کنیم . ایشان افزود باید طی جلسات و نشست های علمی همه اعضای شرکت فارغ از پست و مقام با کلید واژه های شهرسازی ایرانی اسلامی آشنا شوند .

ایشان گفت: مهمترین ماموریت شهرسازی ایرانی اسلامی ایجاد بستری مناسب برای رسیدن انسان به تکامل است . مرادی نراقی اشاره کرد در فرهنگ قرآنی ما مدینه یا شهر معنایی کاملا متفاوت با ادبیات رایج در شهرسازی روز دارد و صرف اینکه مکانی جمعیتی ۵ هزار نفر داشت را نمی توان به آن واژه شهر اطلاق کرد .
در ادامه جلسه اعضای هیات مدیره و معاونین و کارشناسان نظرات و دیدگاه های خود را مطرح و پیرامون پروژه های در دست اقدام هماهنگی های لازم صورت گرفت .

لینک کوتاه نوشته
https://amirkabir.ntdc.ir/?p=22195
کد خبر
22195