مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر خواستار پیگیری جدی راه اندازی قطار امیرکبیر-اراک-مهاجران شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر(مهاجران )محمود مرادی،مدیرعامل ،میرعبدالحق عضو هیات مدیره و کریمی معاون شهرسازی شرکت عمران روز دوشنبه مورخ ۹۹/۴/۳۰ در صحن رسمی شورای اسلامی شهر اراک حاضر وپیرامون مسائل و مشکلات شهر های جدید امیرکبیر ومهاجران بحث و تبادل نظر نمودند
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر با بیان اینکه نیاز به تامین مسکن، یکی از اهداف ساخت شهرهای جدید در کشور است، افزود: یکی از ماموریت های مدیریت شهری، مدیریت زمین و مسکن است و سیاست حاکمیت نیز این است که در کنار شهرهای بزرگ و کلانشهرها شهرهای جدید احداث شود تا بخشی از سرریز جمعیتی کلانشهرها منتقل شود.
▫️اراک یکی از شهرهای گران کشور در حوزه مسکن است و لازم است تعامل بین این شهر و مجموعه شهرهای جدید بیشتر شود

توسعه ریل راه آهن به جهت تردد ساکنان شهر امیرکبیر به شهر اراک وهمچنین مهاجران به اراک نه تنها باید توسط مجموعه شرکت عمران دنبال شود بلکه باید در دستور کار شورای شهر به جهت پیگیری قرار گیرد. ورود شهرداری به این موضوع منع قانونی ندارد و می توان تعاملات را رقم زد تا موضوع قطار شهری بین امیرکبیر- اراک-مهاجران راه اندازی شود
ایشان همچنین گفتند
شهرهای جدید امیرکبیر ومهاجران ظرفیت جذب سرریز جمعیت اراک را دارند
مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران گفت: این شهرها ظرفیت جذب سرریز جمعیت اراک را دارند و می‌توان از امکانات آنها برای خانه‌دار شدن اقشار آسیب‌پذیر استفاده کرد.
وی اضافه کرد: کار مطالعاتی مهاجران از دهه ۷۰ شکل گرفت و ضرورت ایجاد این شهر به دلیل استقرار پالایشگاه و پتروشیمی مورد توجه قرار گرفت.
وی بیان کرد: جمعیت پذیری شهر مهاجران ۶۰ هزار نفر پیش‌ بینی شده که هم‌اکنون ۲۵ هزار نفر ساکن آن هستند.
کار مطالعاتی ایجاد شهر جدید امیرکبیر نیز در سال ۸۰ انجام و در سال ۸۸ در شورای شهرسازی تصویب شد و از دهه ۹۰ با پروژه یک هزار و ۳۳۱ واحدی مسکن مهر شکل گرفت.
مرادی نراقی اظهار داشت: جمعیت پذیری این شهر ۱۰۰ هزار نفر است اما تاکنون یک هزار و ۵۰۰ نفر در آن ساکن شده‌اند.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر و مهاجران اضافه کرد: سهمیه طرح اقدام ملی مسکن استان مرکزی ۲۰ هزار واحد مسکونی است که مقرر شده ۱۲ هزار واحد آن در شهرهای مهاجران و امیرکبیر ایجاد شود.
مرادی نراقی اظهار داشت: در راستای طرح اقدام ملی مسکن، ۱۱ هزار نفر از استان قم برای شهر جدید امیرکبیر اراک ثبت‌نام کرده‌اند.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر و مهاجران افزود: زیرساخت‌های خوبی در شهر امیرکبیر ایجاد شده و رفع برخی مسائل و مشکلات مانند زیرگذر، فاضلاب و آتش‌نشانی این شهر نیز با جدیت در دستور کار است.
مرادی نراقی بیان کرد: یک هزار و ۶۰۰  هکتار زمین آماده‌سازی نشده در شهر جدید امیرکبیر وجود دارد که می‌توان از این زمین‌ها با انعقاد قراردادهای مشترک از جمله برای کارکنان شهرداری بهره‌گیری کرد.
دراین جلسه همچنین اعضاء شورای اسلامی و شهردار کلان شهر اراک هم نظرات پیشنهادات خود را ارائه نمودند

لینک کوتاه نوشته
https://amirkabir.ntdc.ir/?p=21537
کد خبر
21537