شهر امیرکبیر از شهرهای تازه تاسیس ایران است که در فاصله 40 کیلومتری شرق اراک و در بزرگراه اراک – قم واقع شده است. شهر امیرکبیر از جنوب به محور ارتباطی اراک – قم و روستای ابراهیم آباد، از شمال به راه آهن سراسری تهران جنوب و تپه های اطراف محدود می شود. طرح جامع این شهر جدید دارای چهار پهنه عملکردی می باشد. پهنه مسکونی که شامل دو منطقه شهری می باشند. در این پهنه تقسیمات شهری صورت خواهد گرفت و کاربری های مسکونی و خدماتی را در سطوح مختلف محلی تا شهری در خود جای خواهد داد ، پهنه کشاورزی که در آن امکان استقرار فعالیتهای مرتبط با این پهنه همچون صنایع تبدیلی امکان پذیر می باشد.پهنه گردشگری که با توجه به قابلیت اراضی و خصوصیات کالبدی منطقه ،عمدتا شامل:

تپه قاش سبز و محدوده پیرامونی آن می باشد، جاذبه های طبیعی منحصر به فرد منطقه مانند منطقه حفاظت شده هفتاد قله به عنوان تنها ذخیره ناحیه به فاصله دو کیلومتری، دارای توان بالایی از نظر اکوتوریسم بوده، بنحوی که امکان بهره گیری اقتصادی از پتانسیل های فوق را برای این شهر میسر می کند و در نهایت پهنه توسعه آتی که شامل اراضی شمال تپه بعنوان پهنه توسعه آتی شهر و اراضی مابین خطوط انتقال نیرو و راه آهن بعنوان پهنه های توسعه آتی صنایع و کارگاه های شهری خواهد بود .طرح حاضر، طرح احداث مرکز گردشگری و تفریحی در تپه قاش سبز در شهر جدید امیرکبیر می باشد.این تپه در شمال شرق این شهر واقع شده است . احداث مرکز گردشگری و تفریحی در منطقه تپه قاش سبز، در قالب پهنه گردشگری واقع شده و از طراحی خاصی برخوردار می باشد. طرح مورد نظر در زمینی به مساحت 560 هکتار شامل ایجاد فضای سبز و جنگل کاری ،خیابان کشی و ساخت دهکده ورزشی که در برگیرنده پارک آبی، پیست دوچرخه سواری و موتور سیکلت می باشد و دهکده فرهنگی که خود شامل سالن آمفی تئاتر، سینما، کتابخانه است و دهکده اقامتی توریستی شامل هتل، ویلا، آپارتمان و نیز خدمات پذیرایی رستوران و چایخانه و خدمات رفاهی و امنیتی و پارکینگ، مسجد و شهربازی می باشد.

طرح مورد نظر در زمینی به مساحت 560 هکتار شامل ایجاد فضای سبز و جنگل کاری ،خیابان کشی و ساخت دهکده ورزشی که در برگیرنده پارک آبی، پیست دوچرخه سواری و موتور سیکلت می باشد

زیربنا 82000 متر مربع
مساحت زمین 700000 متر مربع
طول جغرافیای پروژه 34.24918
عرض جغرافیای پروژه 50.10408
جمع مبلغ سرمایه گذاری 1,133,201,981,440 ریال
جمع مبلغ سرمایه گذاری(یورو) 0 یورو
جمع مبلغ سرمایه گذاری(دلار) 0 دلار
وضعیت پروژه منتظر سرمایه گذار
درصد پیشرفت 0
نرخ بازده داخلی 27 %
ارزش فعلی خالص 1,358,491,000,000 ریال
دوره بازگشت سرمایه 6 سال
مجوزها اطلاعاتی وارد نشده است
دسترسی به آب و برق در محل پروژه True
رابط شرکت حمید کریمی – پژمان رکاب طلایی
تلفن مستقیم 08634037463 – 08634037465
لینک کوتاه نوشته
https://amirkabir.ntdc.ir/?p=19632
کد خبر
19632