شهروندان ساکن در شهر جدید امیر کبیر معادل یارانه واریزی از طرف دولت از یارانه حمل و نقل برخوردار می باشند.
مرادی نراقی مدیر عامل شرکت عمران امیر کبیر در گفتگو با وقابع استان ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای کمک به اسکان جمعیت و رفع مشکل حمل و نقل بین شهر جدید امیر کبیر و شهر مادر (اراک) ماهیانه ۳۶ میلیون تومان از اعتبارات داخلی شرکت صرف یارانه حمل و نقل ساکنان می گردد این درحالی است که طبق آخرین سرشماری شبکه بهداشت جمعیت ساکن در امیر کبیر ۸۶۰ نفر می باشد و تعدادی از خانواده ها هم آخر هفته ها و ایام تعطیل امیر کبیر را برای سکونت انتخاب می کنند که جزو آمار ثابت محسوب نمی شوند.

وی افزود: استقرار جمعیت در شهر های جدید بخش زیادی از مشکلات و کمبود های این شهر ها را مرتفع می کند. برای نمونه تشکیل دبیرستان، راه اندازی مرکز بهداشتی شهر، احداث داروخانه، استقرار پزشک و حتی بعضی از مشاغل مورد نیاز بستگی به استقرار جمعیت مناسب دارد در شهر دارد
مرادی نراقی در ادامه گفت: افرادی از سر دلسوزی و بعضا جهل کمبود های این شهر ها را بزرگ نمایی می کنند غافل از اینکه هیچ شهری در استان با این تعداد از جمعیت چنین امکاناتی که در امیر کبیر فراهم شده را ندارد و عملا با تبلیغات منفی جلوی رشد شهر و تبلیغ برای اسکان گرفته خواهد شد. آب شرب مناسب،سرانه هفتاد متری فضای سبز با وجود سه پارک، سه ساختمان آموزشی استاندارد، ساختمان آتش نشانی و تجهیزات آن، استخر سرپوشیده، کلانتری و درمانگاه، بازارچه و مسجد و حسینیه، شبکه آب شرب و فاضلاب و آب فضای سبز، استقرار مخابرات و سیستم فیبر نوری در تمامی شهر از جمله امکانات این شهر تازه تاسیس می باشد و به زودی پروژه های زیر گذر و پکیج فاضلاب هم به بهره برداری می رسد.
وی در پایان گفت: رشد سرمایه گذاری در امیر کبیر طی ۲ سال گذشته بیش از ۴۰۰ درصد بوده که نشان می دهد برای هرگونه سرمایه گذاری جذابیت لازم را دارد.

لینک کوتاه نوشته
https://amirkabir.ntdc.ir/?p=22202
کد خبر
22202